Posted by on lip 9, 2016 in Informacje u ubezpieczeniach | 0 comments

Ubezpieczenia posagowe

Ubezpieczenie posagowe wybiera się w celu zabezpieczenia przyszłości dziecka i zapewnienia mu dobrego startu w dorosłe życie. Umowę ubezpieczenia posagowego zawiera się, gdy nasze dziecko jest jeszcze małe. Ubezpieczenie posagowe przyjmuje więc charakter inwestycyjny, nie tracąc jednak przy tym charakteru ochronnego, co powoduje, że w wypadku śmierci fundatora polisy lub kalectwa dziecka, dokonuje się wypłaty środków z polisy. W warunkach standardowych wypłata następuje natomiast w momencie określonym w umowie.

Najczęściej jest to czas osiągnięcia przez dziecko pełnoletniości. Powierzone ubezpieczycielowi środki pieniężne cały czas zarabiają, co chroni je także przed działaniem inflacji. Najkorzystniej jest więc podpisać umowę na długi termin- spowoduje to znaczny wzrost środków wpłaconych na początku umowy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>