Posted by on lip 9, 2016 in Informacje u ubezpieczeniach | 0 comments

Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenia na życie to ubezpieczenia na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Ich zadaniem jest świadczenia na rzecz bliskich zmarłej osoby, która za życia podpisała umowę o ubezpieczenie. Świadczenia mają zazwyczaj charakter majątkowy. Wysokość odszkodowania w największym stopniu zależy od wielkości składek odprowadzonych przez osobę, której życie było przedmiotem ubezpieczenia. Rola tego typu ubezpieczeń systematycznie rośnie. Ma to ścisły związek z bogaceniem się społeczeństwa, które coraz częściej stać na wykupienie polisy. Ponadto, zmienia się charakter ubezpieczeń na życie. Oprócz funkcji ochronnej, coraz częściej pełnią one funkcję inwestycyjną lub oszczędnościową. Ponadto, osoby wykupujące tego typu ubezpieczenia, traktują je jako dodatek do późniejszej emerytury. Ubezpieczenia na życie można więc podzielić na polisy ochronne i polisy oszczędnościowe.

Ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia majątkowe maja dwojaki charakter. Są to produkty, które z jednej strony chronią przed kosztami wynikającymi ze zniszczenia lub utraty majątku, z drugiej – zabezpieczają interesy osób, które na skutek nieszczęśliwego zdarzenia losowego mogą ponieść straty. Ubezpieczenia majątkowe to produkt złożony, jednak wyróżnić można ich trzy zasadnicze typy. Są to ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe, odpowiedzialności cywilnej i mienia. Pierwsze z nich dotyczą ryzyka wypadku, w tym wypadku, który zdarza się przy pracy, a także ryzyka choroby zawodowej.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej uruchamia sie w wypadku, gdy ubezpieczony zmuszony jest do wyrównania szkody, która sam wyrządził. Najczęściej chodzi tu o wypadki samochodowe, w których występuje konieczność zadośćuczynienia osobie, która bierze udział w zdarzeniu, lecz nie jest mu winna. Ubezpieczenia mienia chronią przed finansowymi skutkami utraty majątku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>