Posted by on lip 9, 2016 in Informacje u ubezpieczeniach | 0 comments

Czym jest produkt ubezpieczeniowy?

Ubezpieczenie to umowa między ubezpieczającym, a ubezpieczonym, mówiąca, iż ubezpieczyciel świadczy na rzecz ubezpieczonego w razie wystąpienia w życiu klienta zdarzeń, które powodują uszczerbek w jego zdrowiu lub majątku. Umowa ta przewiduje realizację świadczeń w postaci wypłaty odszkodowań w formie pieniężnej, o wysokości zgodnej z poniesioną stratą i wynikającej również z wartości wniesionych składek. Rynek ubezpieczeń dynamicznie sie rozwija, ponieważ ludzie chcą minimalizować ryzyko związane z posiadaniem i możliwością utracenia majątku trwałego, który narażony jest na niebezpieczeństwo klęsk żywiołowych i wypadków. Wykupywanie ubezpieczenia jest więc sposobem na przeciwdziałanie skutkom nieszczęśliwych zdarzeń. Ubezpieczenia sprowadzają się gromadzenia funduszy przeznaczonych do wspierania działań ludzkich w różnych sytuacjach życiowych oraz do rekompensowania strat.

Produkt ubezpieczeniowy to nic innego, jak tylko zakres usług świadczonych ubezpieczonemu przez ubezpieczyciela na podstawie umowy o ubezpieczenie i w czasie jej trwania. Produkt ubezpieczeniowy ma zaspokajać konieczność zrekompensowania strat związanych z nieszczęśliwymi sytuacjami życiowymi i pomagać w redukcji złych skutków takich zdarzeń. Produkt ubezpieczeniowy ma więc na celu wyrównanie strat wynikających na przykład z utraty mienia, uszczerbku na zdrowiu, utraty dochodu. Produkt ubezpieczeniowy powinien być korzystny dla klienta po to, by ten zdecydował się go zakupić, a więc podpisać umowę ubezpieczeniową. Jeśli chodzi o atrakcyjność produktu ubezpieczeniowego, kluczową kwestią jest dobór zakresu świadczeń wykonywanych w jego ramach. Ponadto, ważne jest utrzymanie atrakcyjności cenowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>